WOP
AKTUALNOŚCI
Change version
Pracowity dyżur Wojskowej Straży Pożarnej z Orzysza
04.04.2018

W dniu 28 marca WSP Orzysz uczestniczyła w ćwiczeniu epizodycznym na terenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Piszu, organizowanym przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.

Głównym celem ćwiczeń było przetrenowanie zasad przeszukiwania przez strażaków pomieszczeń wielkopowierzchniowych, magazynowych, odnajdywanie i ewakuacja poszkodowanych osób-pracowników zakładu, organizowanie punktów medycznych i udzielanie pierwszej pomocy.

Pojawiło się także zadanie ewakuacji strażaka uczestniczącego w przeszukaniu pomieszczenia, który został poszkodowany podczas wykonywania zadań w strefie objętej pożarem. Poza tym strażacy ćwiczyli zasady powiadamiania poszczególnych jednostek ratowniczo-gaśniczych i służb współdziałających oraz zasady korespondencji radiowej.

WSP Orzysz nie miała możliwości dokończyć ćwiczeń ponieważ w trakcie zajęć została zadysponowana do pożaru na terenie poligonu i po zakończeniu działań powróciła do jednostki. Po kilkunastu minutach wojskowi strażacy ponownie zostali zadysponowani do pożaru na terenie poligonu. Akcja gaśnicza trwała do godz. 14.15. Po jej zakończeniu zostali ponownie zadysponowani przez dyżurnego SKKP Pisz do pożaru traw w miejscowości Ogródek gdzie wraz z innymi zastępami likwidowali pożar na obszarze ok. 11 hektarów.