WOP
AKTUALNOŚCI
Change version
Wypadek samochodowy DW 102 w okolicy m. Włodarka (gm. Trzebiatów)
08.02.2018
W dniu 30.01.2018 r. o godz. 14.34 WSP Trzebiatów została zadysponowana przez SKKP w Gryficach do wypadku samochodowego na DW 102 w okolicy m. Włodarka (gm. Trzebiatów). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy marki Mercedes leżący na lewym boku, a ładunek w postaci masy bitumicznej rozsypany na jezdni.

Jak wynika z relacji kierowcy, żeby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym musiał odbić w prawo, uderzył w stojące przy drodze drzewo, w następstwie czego stracił panowanie nad pojazdem i samochód ciężarowy przewrócił się.

Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń. Początkowo trasa była całkowicie zablokowana, a następnie policja wprowadziła ruch wahadłowy.

Do zadań wojskowych strażaków należało zabezpieczenie samochodu ciężarowego poprzez odłączenie akumulatorów oraz zabezpieczenie terenu akcji - poprzez usunięcie płynów eksploatacyjnych, części karoserii i masy bitumicznej z jednego pasma jezdni.

Na miejsce wypadku wezwano służby drogowe do sprzątnięcia masy bitumicznej z jezdni oraz usunięcia uszkodzonego przez ciężarówkę drzewa.

W akcji ratowniczej brały udział: zastęp WSP Trzebiatów (GBA), zastęp OSP Trzebiatów (SLRt), 2 zespoły policji i zespół PRM.

Autor: plut. Krzysztof Grzeszczyszyn
Zdjęcia: Wojciech Fudała, gryfickie.info, plut. Radosław Sobczak