WOP
AKTUALNOŚCI
Change version
Pożegnanie z zawodową służbą wojskową
12.01.2018
żegnali się ppłk Jacek Maślankowski oraz ppłk Wiesław ZiołkowskiW dniu 11 stycznia br. w Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzących do rezerwy ppłk. Jacka Maślankowskiego - Szefa Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Warszawie oraz ppłk. Wiesława Ziołkowskiego - głównego specjalisty w Inspektoracie Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Inspektoratu i delegatur Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, a także byli szefowie Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

Pan ppłk Jacek Maślankowski rozpoczął służbę wojskową w 1988 roku jako słuchacz w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Po jej ukończeniu pełnił obowiązki dowódcy plutonu w 31 Ośrodku Szkolenia Specjalistów Służby Samochodowej w Grudziądzu, z którym związał się do 2007 r. obejmując różne stanowiska służbowe.

Od 2007 r. objął obowiązki młodszego specjalisty w Delegaturze WOP w Poznaniu, w 2010 r. specjalisty w Delegaturze WOP w Warszawie, natomiast od 2012 r. pełnił obowiązki Szefa Delegatury WOP w Warszawie.

Pan ppłk Wiesław Ziołkowski rozpoczął służbę wojskową w 1987 roku jako słuchacz w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Po jej ukończeniu pełnił obowiązki dowódcy plutonu w 31 Ośrodku Szkolenia Specjalistów Służby Samochodowej w Grudziądzu, z którym związał się do 2013 r. obejmując różne stanowiska służbowe, w tym również Komendanta Szkoły Specjalistów Pożarnictwa w latach 2008 - 2013.

W latach 2004 - 2005 wypełniał obowiązki poza granicami kraju w Międzynarodowej Dywizji Północ - Południe w Iraku.

Od 2013 r. objął obowiązki głównego specjalisty w Inspektoracie WOP.

Oficerom składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy wszystkiego dobrego.