WOP
Aktualności
Change version
Wypadek samochodowy w okolicy m. Mirosławice (gm. Trzebiatów)
16.08.2017
W dniu 17.07.2017 r. o godz. 15:16 WSP Trzebiatów została zadysponowana przez SKKP w Gryficach do wypadku samochodowego na drodze w okolicy miejscowości Gąbin (gm. Trzebiatów). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po zderzeniu z drzewem. Jak podają świadkowie kierująca pojazdem marki Ford zjechała na lewą stronę jezdni w celu ominięcia gałęzi, próba powrotu na właściwy pas jezdni zakończyła się utratą panowania nad pojazdem, otarciem o drzewo z jednej strony i uderzeniem w drzewo z drugiej strony jezdni. Trasa była całkowicie zablokowana.

Do zadań wojskowych strażaków należało wykonanie dostępu do kierującej pojazdem i jej pilna ewakuacja, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem oraz 9 letniej pasażerce, zabezpieczenie samochodu, pomoc zespołom PRM, zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowców LPR oraz zabezpieczenie terenu akcji.

Poszkodowane osoby zabrano śmigłowcami LPR do Szpitali, dziewczynkę do Koszalina, a jej matkę do Szczecina. Okoliczności wypadku bada Policja. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy z Komendy Powiatowej PSP Gryfice (SRtBA i GBA), zastęp WSP Trzebiatów (GBA), zastęp OSP Trzebiatów (SLRt), policja, 2 zespoły LPR i 2 zespoły PRM.Autor: plut. Krzysztof Grzeszczyszyn
Zdjęcia: st. szer. Bartosz Finster, szer. Bartosz Makowski

/31/